Cenově výhodné pojištění vozidel

Měsíční archív: Srpen 2012

Pojištění auta do zahraničí

Rozhodnete-li se cestovat vozidlem do zahraničí, pak je velmi vhodné, abyste si sjednali pojištění vozidla do zahraničí. Samozřejmě základem je mít platné povinné ručení, které obsahuje také asistenční služby v případě potíží. Přesněji jde o situace, kdy se vyskytne porucha na vozidle nebo dojde k dopravní nehodě a vozidlo již není schopno jízdy.

Pod pojištěním vozidla do zahraničí si ještě můžeme představit krátkodobé havarijní pojištění. Tento produkt je výrazně specifický, proto jej nenajdete u všech pojišťoven. Další část pojišťoven poskytuje tento produkt na nejkratší dobu tří měsíců.

Zbytek pojišťoven je schopen sjednat krátkodobé havarijní pojištění podle Vašich představ. Pojištění auta do zahraničí rozhodně nepodceňujte, protože v případě nehody či jiných potíží se jedná o velkou záchranu. Bez pojištění budete muset vynaložit velké částky na opravu vozidla a také na dopravu či odtah vozidla do České republiky v případě, že se rozhodnete jej neopravovat v zahraničí. V tomto okamžiku Vás mohou zachránit asistenční služby, které v dnešní době pokrývají více méně celou Evropu. Přesto je dobré před odjezdem do zahraničí zjistit od jaké míry jsou Vaše asistenční služby kvalitní.

Vložil Pojištění vozidel v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kalkulačka pojištění auta

Kalkulátory na výpočet pojištění vozidel jsou v současnosti velmi populární. Díky nim si mohou lidé z pohodlí domova zjistit všechny náležitosti o povinném ručení vozidel. Povinné ručení si můžete s pomocí kalkulátorů také seřadit podle nejvýhodnějších nabídek. Kalkulátory poskytují velmi přesné informace jelikož jsou pravidelně aktualizovány. Jejich sazby jsou aktuální odpovídají vždy dané pojišťovně. Pokud budete spokojeni s touto nabídkou, je možné si povinné ručení sjednat ihned online pomocí internetu. Za sjednání online obdržíte také slevu deset procent, která se může samozřejmě kombinovat také s dalšími slevami a samozřejmě také s bonusy, které nasbíráte za bezproblémovou jízdu. Kalkulátory na pojištění vozidel jsou k nalezení běžně na internetu.

Pro jejich funkčnost stačí vyplnit pouze několik kolonek, které se týkají vozidla a také pojistníka. Všechny údaje jsou samozřejmě nezávazné, takže si nakonec nemusíte nic kupovat ani zařizovat. Na základě těchto údajů se vypočítá pouze částka pojištění vozidla. Vyplnění těchto údajů zabere pouze krátký okamžik, takže zde nejsou ani časové prostoje. Kalkulátory jsou v každém případě velmi užitečnými pomocníky, kteří ušetří čas i peníze.

Vložil Levné pojištění vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výpověd ze zakonného pojištění auta

Výpověď ze zákonného pojištění vozidle může podat samozřejmě každý. Zde si ukážeme několik situací, kdy je možné výpověď podávat aniž byste museli platit jakékoli poplatky za nedodržení smluvních podmínek. Výpověď můžete podat tady do dvou měsíců od sjednání smlouvy. Dále také ke konci pojistného období, kdy se rozhodnete neprodlužovat smlouvu. Jedním z nejčastějších případů výpovědí je změna vlastníka vozidla z důvodu prodeje, darování a podobně. Samozřejmostí je také zánik pojištění pro neplacení pojistky. Výpověď je také možné podat do tří měsíců od doručení o vzniku pojistné události.

Nejlepší formou ukončení je ukončení smlouvy na základě dohody obou stran pojistné smlouvy. Smlouva může být také ukončena na základě zániku předmětu smlouvy, to jsou případy likvidace vozidla a také jeho vyřazení z provozu. Samozřejmostí je také vyřazení z důvodu odcizení vozidla. Samozřejmostí je také ukončení smlouvy do 14 dnů v případě, že jste pojištění sjednali pomocí internetu on-line. Máte také možnost zániku smlouvy s nesouhlasem změny pojistného na nadcházející pojistná období.

Toto jsou nejčastější důvody na ukončení smlouvy o povinné ručení. Vždy je vhodné doložit výpověď písemně na jakoukoli pobočku nebo zaslat doporučeně na sídlo pojišťovny.

Vložil Povinné ručení vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je velmi specifický produkt, který nenajdeme u všech pojišťoven. Nejčastěji je tento produkt však kombinován také v možnosti s havarijním pojištěním, které je schvalováno pro případy krádeže vozidla, nehody, vandalismu a někdy také pro případy živelného poškození vozidla.

Pojištění vozidla proti krádeži je velmi důležité hlavně pro případy, kdy s ním jedete do zahraničí. Vždy však musíte mít na paměti, abyste měli všechny dokumenty od pojištění neustále u sebe. Nikdy je nenechávejte ve vozidle, protože to by Vám mohlo výrazně komplikovat celou situaci.

Pojištění vozidla proti krádeži se doporučuje hlavně majitelům dražších vozidel a také majitelům novějších vozidel, která si ještě alespoň částečně drží cenu vysoko. Pojištění proti krádeži je totiž poměrně nákladné a nemuseli by se v jiných případech vyplatit. Je totiž zcela běžnou praxí, že roční cena za toto pojištění se vyšplhá mezi deset až dvanáct procent pojistné částky.

Navíc pojišťovny se snaží tomuto produktu raději vyhnout, protože zde vzniká jakýsi morální hazard, kdy se majitelé pojištěných vozidel nemusejí chovat tak zodpovědně, jako bez pojištění.

Vložil Povinné ručení vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kalkulačka havarijního pojištění obytného auta

Internetové kalkulátory umožňují výpočet také pojištění na obytná vozidla. Kalkulačky havarijního pojištění jsou stejně jako v případě povinného ručení velmi přesné a poskytují aktuální informace. Jejich výpočetní sazby jsou totiž pravidelně aktualizovány. Kalkulátory jsou velmi přesné a také jejich obsluha je jednoduchá.

Kalkulace havarijního pojištění probíhá velmi rychle. Stačí pouze vyplnit základní údaje týkající se vozidla, které chcete pojistit a dále také pojistníka. Důležité jsou informace o datu uvedení do provozu, jaké je zabezpečení vozidla, jeho zdvihový objem, výkon motoru, celková hmotnost a podobně.

O pojistníkovi je třeba vyplnit informace ohledně jména a příjmení, rodného čísla, emailu, poštovního směrovacího čísla a také města, kde bydlíte. Do formulářů je možné napsat také dodatkové informace, pro které nejsou ve formuláři kolonky. Celková kalkulace je hotova velmi rychle a během několika okamžiků je možné vyhodnotit jednotlivé nabídky. Navíc v případě, že cestujete s obytným vozidlem do zahraničí, pak není radno celou situaci nijak podceňovat a je nutné vše dobře pojistit pro případ nehody.

Vložil Levné pojištění vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Porovnání pojištění aut

Porovnání pojištění vozidel je v dnešní době jedním ze základních předpokladů, jak vybrat dobré povinné ručení a další produkty. Díky porovnání nabídek získáváte představu o rozdílech mezi pojišťovnami a také mezi jednotlivými nabídkami. Nejlepší cestou k porovnání je využití internetových kalkulátorů a také srovnávačů, které jsou schopny porovnat všechny současné nabídky. Jejich velkou výhodou je také fakt, že počítají s aktuálními sazbami jednotlivých pojišťoven, díky čemuž poskytují vždy aktuální informace. Mnohdy se budete a divit, jak velké rozdíly jsou mezi jednotlivými pojišťovnami. Mohou dosahovat až částky několika tisíc korun.

Jakmile však objevíte pro Vám nejvýhodnější nabídku, pak byste rozhodně neměli váhat. I při přechodu k jiné pojišťovně si můžete přenášet své bonusy, které jsou značným nositelem slevy. S novým zařízením smlouvy a také s bonusy se může částka na povinné ručení snížit i o šedesát procent z původní vypočtené ceny. Ve výpočtu hrají hlavní roli staří vozidla, výkon a objem motoru, užití vozidla a také základní informace poskytnuté o pojistníkovi.

Porovnání jsou nezávazná, takže se nemusíte obávat vyplnit informace nutné k výpočtu pojištění.

Vložil Povinné ručení vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pojištění auta na dovolenou

Pojištění vozidel na dovolenou je velmi žádaným produktem hlavně v období letních prázdnin. V tomto čase vyráží velmi velké procento lidí na dovolenou k moři právě automobilem. Před cestou je však nutné si uvědomit, že cesta nemusí být bez komplikací, takže je velmi důležité pojištění vozidla na dovolenou.

Pod pojištěním vozidla na dovolenou si můžeme představit například krátkodobé havarijní pojištění. Tento produkt však není žádným standardem, protože většina pojišťoven jej nepodporuje.

Proto je nutné vyhledat ta správná místa. Mnohdy je možné sjednat havarijní pojištění na nejkratší dobu 3 měsíce. Samozřejmě existují i výjimky, kde Vás pojistí na Vámi požadovanou dobu. Před samotným odjezdem do cizí země si zjistěte co nejvíce informací. Velkou výhodou je mít v povinném ručení zaplacenu také asistenční službu po celé Evropě, která je schopna Vám pomoci s čím bude potřeba.

Pojištění vozidla na dovolenou může mít také podobu havarijního pojištění, které se vztahuje také na případy vandalismu, odcizení, někdy také škody způsobené živelnými silami. Možností je opravdu hodně, proto je všechny s předstihem projděte, ať můžete zjistit, která je pro Vás nejlepší.

Vložil Pojištění vozidel v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář