Cenově výhodné pojištění vozidel

I budoucí maminky můžou bez obav cestovat

V době těhotenství by měly ženy dbát na zdraví své i svého potomka. Jak ale skloubit vytouženou dovolenou s rostoucím bříškem? Jednoznačně nezapomeňte na cestovní pojištění. Opatrnosti není nikdy dost, a to platí zejména v těhotenství. Proč ale může být s vybavováním cestovního pojištění problém? A proč se nespoléhat na Evropský zdravotní průkaz?

 

Evropský zdravotní průkaz nestačí

Kvalita zdravotní péče, kterou dostanete jenom na základě Evropského zdravotního průkazu nebo evropského formuláře (ten musíte mít v Turecku, Srbsku a Černé Hoře), není úplně prvotřídní. Za první můžete průkaz nebo formulář uplatnit pouze ve veřejném zařízení, které nemusí odpovídat všem standardům. Za druhé zde platí povinnost uhradit spoluúčast za ošetření i léky. Cestovní pojištění se tak jednoznačně vyplatí i v těchto zemích. Zejména pro budoucí maminky, které rozhodně potřebují kvalitní péči.

 

Pojištění maximálně do 7 měsíce

Cestovní pojištění pro těhotné ženy má jistá omezení související právě s těhotenstvím a jeho riziky. Oproti ostatním pojištěncům se liší proplacením zdravotních úkonů, které souvisí s těhotenství. Zdravotní úkony, které nesouvisí s těhotenstvím, proplatí pojišťovny normálně. Úkony, které však souvisí přímo s těhotenství či porodem však většina pojišťoven proplatí pouze do 6 až 7 měsíce těhotenství.

 

Výluky z pojištění

S cestovním pojištěním těhotných žen také souvisí řada výluk, které se u jednotlivých pojišťoven liší. Nezapomeňte si proto předem zjistit potřebné informace. Standardně se pojištění nevztahuje na těhotenské testy a na úkony spojené se sterilizací, potratem či umělým oplodněním. Neochotně se také pojišťovny staví k ženám s rizikovým těhotenstvím. Pokud je tedy žena v době uzavření pojistky v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství, může ji pojišťovna odmítnout pojistit.

 

Před cestou do zahraničí se určitě poraďte se svým gynekologem. Pokud ji nezakáže a nemáte rizikové těhotenství, jděte do toho. Využijte online srovnávač pro jistotu nejvýhodnější nabídky cestovního pojištění a vyrazte.

Ceny pojištění

Tento záznam byl zaslán Cestovní pojištění. Záložka zde.

Komentáře jsou uzavřeny.